niedziela, 2 sierpnia 2015

Piekło Gabriela - Sylvain Reynard


Ta książka to jeden z nielicznych erotyków naprawdę na poziomie, które czytałam.

Jest to historia zakazanej miłości studentki włoskiej literatury i jej wykładowcy, specjalisty od twórczości Dantego. Już sam fakt, że ich romans jest z początku zakazanym owcem dodaje książce pikanterii. Na pierwszy rzut oka obojętny, na zauroczoną nim Julię Gabriel pokazuje później, że posiada także ciemniejszą stronę...

Nie wiem co sprawiło, że ta książka jest tak dobra. Może to przez język, dosyć zawiłą akcję albo skomplikowane profile psychologiczne bohaterów. Wpływ mógł mieć też fakt, że książkę napisał... facet (i to całkiem gorący facet - serio wygooglajcie go sobie), a powszechnie wiadomo, że lepsze erotyki piszą własnie faceci.

 Relacja między bohaterami rozwija się powoli, tak, że autor praktycznie przez całą książkę trzyma czytelnika w napięciu i słodkim, niecierpliwym oczekiwaniu.

Autor wykazał się niezwykłą finezją, ponieważ mimo, że jest to erotyk, okazał się on być niezwykle delikatny i bardzo dojrzały. Podejście do seksu (nie mówię, że jest idealne) jest tam dojrzalsze i rozsądniejsze niż można by się tego spodziewać. Pokazany jest też destrukcyjny wpływ na życie nieograniczonego korzystania z używek i innych przyjemności.

Zdecydowanie łatwiej jest zrozumieć, o co chodzi w tej książce, jeśli czytało się wcześniej ,,Boską komedię" Dantego, ponieważ odgrywa ona w niej znaczącą rolę. Nie jest to konieczne i bez tego idzie się połapać.

Więc jeśli szukacie przyjemnych wrażeń i odrobiny zapomnienia to zdecydowanie polecam.

Ekscytująca, trzymająca w napięciu, ale także zawiera w sobie wartości moralizatorskie. Idealna.

2 komentarze:

 1. Też ją lubię, ale niekoniecznie traktuje ją jako erotyk. O ile dobrze pamiętam, jest tylko jedna scena seksu, pod koniec. Jest napisana świetnym językiem. Kolejną część także polecam :)
  CZARNA KROPKA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie z tego powodu napisałam, że jest bardzo delikatny. Akurat to mi się w tej książce spodobało, że w dzisiejszych czasach seks można też przedstawić w sposób stonowany :)

   Usuń